Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
Infrastruktura magazynowa na lotnisku Katowice – Pyrzowice.

26-06-2018  

​Spółka Orlen Aviation zakończyła budowę zbiorników przeznaczonych do magazynowania paliwa lotniczego JET A-1 na lotnisku Katowice-Pyrzowice, uzyskując w dniu 5 czerwca 2018 roku od Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Budowlanego zaświadczenie uprawniającego do rozpoczęcia użytkowania wybudowanych obiektów. Zakres inwestycji obejmował zbiorniki magazynowe oraz dwa stanowiska rozładunkowo - załadowcze wraz z infrastrukturą wspomagającą.

Dynamiczny wzrost ruchu lotniczego na lotniskach pasażerskich w Polsce i związany z tym wzrost zapotrzebowania na paliwo lotnicze miały decydujący wpływ na konieczność budowy zbiorników magazynowych na lotnisku w Katowicach.

Inwestycja spełnia najnowsze wymagania lotnicze JIG oraz krajowe wymagania zawarte m.in. w prawie budowlanym, rozporządzeniu Ministra Gospodarki w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych. Zastosowane rozwiązania techniczne w zakresie technologii i zapewnienia jakości paliwa usprawniają proces czynności kontrolnych oraz wspomagają codzienną pracę operacyjną Orlen Aviation na lotnisku Katowice - Pyrzowice.

 
1. DSC_036.jpg2. DSC_035.jpg 
 
 
 
 
 
 
 
 

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN