Dla niedowidzącychRozmiar tekstu: AAA
ORLEN Aviation inwestuje w sprzęt do tankowania samolotów.

15-12-2017  Aktualność

   

Grupa ORLEN inwestuje w nowoczesny sprzęt do tankowania samolotów

ORLEN Aviation, największy w Polsce operator logistyczny zajmujący się tankowaniem samolotów, inwestuje w rozwój floty przeznaczonej do obsługi naziemnej. W ramach podpisanych kontraktów do spółki trafi łącznie 10 nowoczesnych autocystern oraz 5 przyczep do magazynowania, przewozu i tankowania paliw lotniczych.

 Wraz z dynamicznym rozwojem rynku lotniczego w Polsce, obecna na 11 krajowych lotniskach, spółka ORLEN Aviation rozbudowuje park maszynowy. Pierwsza z nowych autocystern została już dostarczona na warszawskie lotnisko Chopina, 9 kolejnych trafi do firmy w pierwszej połowie 2018 roku.  Nowoczesne autocysterny spełniające normy emisji Euro 6, wyposażone są m.in. elektroniczny system pomiarowy wydawanego paliwa skomunikowany z systemem zarządzającym gospodarką paliwami lotniczymi w spółce, urządzenia do kontroli jakości i czystości wydawanego paliwa, zamknięty system odzysku paliwa oraz rozbudowany system zabezpieczeń. Dzięki niskopodwoziowej konstrukcji i wysokości nie przekraczającej 2,5 m pojazdy zapewniają dostęp do wszystkich typów samolotów, a także zagwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu pracy operatora.

Nowy sprzęt znacząco odmłodzi flotę ORLEN Aviation i pozwoli na tankowanie większej liczby samolotów bez konieczności powrotu cystern do bazy w celu dotankowania. Będzie to miało znaczący wpływ na zwiększenie wydajności operacji prowadzonych na obsługiwanych przez spółkę lotniskach. Jest to szczególnie istotne w kontekście szybkiego wzrostu na rynku lotniczym w Polsce, wymagającego bardzo wysokiej efektywności obsługi naziemnej.

Nowe autocysterny będą obsługiwały różne lotniska, na których obecny jest ORLEN Aviation, w zależności od bieżących potrzeb. Tylko na lotnisku Chopina w Warszawie spółka wykonuje dziennie ponad 200 operacji tankowania statków powietrznych.

 

O ORLEN Aviation:

Do zadań spółki ORLEN Aviation należy tankowanie samolotów i świadczenie usług paliwowych w portach lotniczych. Firma jest największym lotniskowym operatorem logistycznym w Polsce, działając na 11 krajowych portach lotniczych, w tym największych, w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach czy Modlinie. Spółka w 100% należy do PKN ORLEN.

 

FullSizeRender3_3.jpg FullSizeRender_2.jpg

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN